I/O Interconnect GLF-464-254-500-D
GLF-464-254-500-D picture photo
Mfg. Part Number
GLF-464-254-500-D
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT
Datasheet Download
GLF-464-254-500-D.pdf
Availability of GLF-464-254-500-D
QUANTITY
GLF-464-254-500-D Order Process
Ship out your order
Specifications of GLF-464-254-500-D
Internal Part NumberEIS-GLF-464-254-500-D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeFlat, Straight Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts6p4c (RJ11, RJ14)
Length25.0' (7.62m)
ShieldingUnshielded
ColorSilver
Features-
StyleReverse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GLF-464-254-500-D
Related LinksGLF-464-, GLF-464-254-500-D Datasheet, I/O Interconnect Distributor
GLF-464-254-500-D Details Description
Related parts for GLF-464-254-500-D
SIP HEADER 10 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
IC SENSR UNDERVOLTAGE 5V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 4POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf