Matrix Orbital GLK24064-25-FGW-E
GLK24064-25-FGW-E picture photo
Mfg. Part Number
GLK24064-25-FGW-E
Brief Description
LCD GRAPHIC DISPL 240X64 GRY WHT
Datasheet Download
GLK24064-25-FGW-E.pdf
Availability of GLK24064-25-FGW-E
QUANTITY
GLK24064-25-FGW-E Order Process
Ship out your order
Specifications of GLK24064-25-FGW-E
Internal Part NumberEIS-GLK24064-25-FGW-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGLK Series Firmware 08/Apr/2011
24064A Backlight Display 15/Sept/2011
12C Displays Firmware Update 11/Oct/2011
GLK24064(R)-25, GLK40128-25 Firmware 11/Oct/2011
Diagonal Screen Size-
Viewing Area132.20mm W x 39.20mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels240 x 64
InterfaceI²C, RS232, TTL
Graphics ColorBlack
Background ColorWhite
Dot Size0.49mm W x 0.49mm H
Dot Pitch0.53mm W x 0.53mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GLK24064-25-FGW-E
Related LinksGLK24064, GLK24064-25-FGW-E Datasheet, Matrix Orbital Distributor
GLK24064-25-FGW-E Details Description
Related parts for GLK24064-25-FGW-E
IC SBS-COMPL GAS GAUGE 28-QSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
POT 10 OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 53MA 16 OHM TH datasheet.pdf
HAN PUSHPULL POWER METAL PFT M-Q datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf