LEMO GMA.1B.040.DG
GMA.1B.040.DG picture photo
Mfg. Part Number
GMA.1B.040.DG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
BEND RELIEF 4.0MM GRAY
Datasheet Download
GMA.1B.040.DG.pdf
Availability of GMA.1B.040.DG
QUANTITY
GMA.1B.040.DG Order Process
Ship out your order
Specifications of GMA.1B.040.DG
Internal Part NumberEIS-GMA.1B.040.DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductM Series - Rugged, Waterproof USB Connectors (IP68)
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series1B
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related Products1S Series Connector
Shell Size - Insert-
MaterialPolyurethane Elastomer
FeaturesDust Protected
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMA.1B.040.DG
Related LinksGMA.1B, GMA.1B.040.DG Datasheet, LEMO Distributor
GMA.1B.040.DG Details Description
Related parts for GMA.1B.040.DG
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FITTING RA FOR RACEWAY5 IVORY datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS DOUBLE CRIMP datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SOT666 datasheet.pdf
SW STR LEVR SPDT 11A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.010" UNIV datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf