LEMO GMA.4B.012.DA
GMA.4B.012.DA picture photo
Mfg. Part Number
GMA.4B.012.DA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
BEND RELIEF 12.0MM BLUE
Datasheet Download
GMA.4B.012.DA.pdf
Availability of GMA.4B.012.DA
QUANTITY
GMA.4B.012.DA Order Process
Ship out your order
Specifications of GMA.4B.012.DA
Internal Part NumberEIS-GMA.4B.012.DA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series4B
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related Products4B, 4E, 4K Series Connector
Shell Size - Insert-
MaterialThermoplastic Polyurethane (TPU)
FeaturesDust Protected
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMA.4B.012.DA
Related LinksGMA.4B, GMA.4B.012.DA Datasheet, LEMO Distributor
GMA.4B.012.DA Details Description
Related parts for GMA.4B.012.DA
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE QUAD TQFP144 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 350A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
BOARD EASYTEST datasheet.pdf
Q50L NAT 16.14" Q TIE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf