Sprague Goodman GMB30000
GMB30000 picture photo
Mfg. Part Number
GMB30000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 2.5-12PF 175V THRU HOLE
Datasheet Download
GMB30000.pdf
Availability of GMB30000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GMB30000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMB30000
Internal Part NumberEIS-GMB30000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesGMB
PackagingBulk
Capacitance Range2.5 ~ 12pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated175V
Size / Dimension0.752" L x 0.375" W (19.10mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max)0.780" (19.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMB30000
Related LinksGMB3, GMB30000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GMB30000 Details Description
Related parts for GMB30000
MOSFET N-CH 30V 62A D2PAK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 29W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH SAFETY DOOR 1NC/1NO datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 75V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
12000UF 16V 22X40MM 105C 5000H datasheet.pdf