Sullins Connector Solutions GMC10DRXH-S734
GMC10DRXH-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GMC10DRXH-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC10DRXH-S734.pdf
Availability of GMC10DRXH-S734
QUANTITY
GMC10DRXH-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC10DRXH-S734
Internal Part NumberEIS-GMC10DRXH-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC10DRXH-S734
Related LinksGMC10DR, GMC10DRXH-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC10DRXH-S734 Details Description
Related parts for GMC10DRXH-S734
RES SMD 10.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 150 OHM 25C datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 16 RES 270 OHM 10SIP datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GR SN datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NOX4 600MA 12VDC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" GOLD datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.24"LX2.26"W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 66POS datasheet.pdf