Murata Electronics North America GMC10X7R183J50NT
GMC10X7R183J50NT picture photo
Mfg. Part Number
GMC10X7R183J50NT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GMC10X7R183J50NT.pdf
Availability of GMC10X7R183J50NT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GMC10X7R183J50NT Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC10X7R183J50NT
Internal Part NumberEIS-GMC10X7R183J50NT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GMC10X7R183J50NT today.
SeriesGMC10X7R1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GMC10X7R183J50NT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGMC10X7R, GMC10X7R183J50NT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GMC10X7R183J50NT Details Description
Related parts for GMC10X7R183J50NT
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 440MA 520 MOHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 5K OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CBL USB A RCPT SQ FLNG-PLUG .3M datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 15W datasheet.pdf