Sullins Connector Solutions GMC15DRTI-S13
GMC15DRTI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMC15DRTI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
GMC15DRTI-S13.pdf
Availability of GMC15DRTI-S13
QUANTITY
GMC15DRTI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC15DRTI-S13
Internal Part NumberEIS-GMC15DRTI-S13
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC15DRTI-S13
Related LinksGMC15D, GMC15DRTI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC15DRTI-S13 Details Description
Related parts for GMC15DRTI-S13
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR 5BITY MAGN 20PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 870MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
WARM-WHITE COB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf