Sullins Connector Solutions GMC18DRTI-S93
GMC18DRTI-S93 picture photo
Mfg. Part Number
GMC18DRTI-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC18DRTI-S93.pdf
Availability of GMC18DRTI-S93
QUANTITY
GMC18DRTI-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC18DRTI-S93
Internal Part NumberEIS-GMC18DRTI-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row18
Number of Positions36
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC18DRTI-S93
Related LinksGMC18D, GMC18DRTI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC18DRTI-S93 Details Description
Related parts for GMC18DRTI-S93
RES 63.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
GDT 400V 20% 5KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf