| Internal Part Number | EIS-GMC31DRXN-S734 | |
| Gender | Female | |
| Number of Positions/Bay/Row | 31 | |
| Number of Positions | 62 | |
| Card Thickness | 0.031" (0.79mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Color | Black | |
| Flange Feature | - | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C | |
| Material - Insulation | Polyamide (PA9T) | |
| Read Out | Dual | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | GMC31DRXN-S734 | |
| Related Links | GMC31DR, GMC31DRXN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor | |
 | 0003092042 | CONN PLUG 4POS .093 | datasheet.pdf | |