Sullins Connector Solutions GMC50DRTF
GMC50DRTF picture photo
Mfg. Part Number
GMC50DRTF
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC50DRTF.pdf
Availability of GMC50DRTF
QUANTITY
GMC50DRTF Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC50DRTF
Internal Part NumberEIS-GMC50DRTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC50DRTF
Related LinksGMC5, GMC50DRTF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC50DRTF Details Description
Related parts for GMC50DRTF
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO263-3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.3W DO41 datasheet.pdf