Sullins Connector Solutions GMC50DRTN-S734
GMC50DRTN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GMC50DRTN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC50DRTN-S734.pdf
Availability of GMC50DRTN-S734
QUANTITY
GMC50DRTN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC50DRTN-S734
Internal Part NumberEIS-GMC50DRTN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC50DRTN-S734
Related LinksGMC50DR, GMC50DRTN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC50DRTN-S734 Details Description
Related parts for GMC50DRTN-S734
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 12VOUT SIP DL datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER 9CH 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf