Sullins Connector Solutions GMC50DRYI-S13
GMC50DRYI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMC50DRYI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND
Datasheet Download
GMC50DRYI-S13.pdf
Availability of GMC50DRYI-S13
QUANTITY
GMC50DRYI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC50DRYI-S13
Internal Part NumberEIS-GMC50DRYI-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC50DRYI-S13
Related LinksGMC50D, GMC50DRYI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC50DRYI-S13 Details Description
Related parts for GMC50DRYI-S13
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
REGULATOR 15.0V 1A HORZ VT-HT datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC561LP3E datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
100UF 10V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf