Sullins Connector Solutions GMC60DRXN-S734
GMC60DRXN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GMC60DRXN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GMC60DRXN-S734.pdf
Availability of GMC60DRXN-S734
QUANTITY
GMC60DRXN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMC60DRXN-S734
Internal Part NumberEIS-GMC60DRXN-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row60
Number of Positions120
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMC60DRXN-S734
Related LinksGMC60DR, GMC60DRXN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMC60DRXN-S734 Details Description
Related parts for GMC60DRXN-S734
RC NETWORK 1K OHM/100PF 5% SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
COLLET FFA.3E. - 9.0MM DIA datasheet.pdf