LEMO GMD.00.032.DG
GMD.00.032.DG picture photo
Mfg. Part Number
GMD.00.032.DG
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
BEND RELIEF 3.2MM GRAY
Datasheet Download
GMD.00.032.DG.pdf
Availability of GMD.00.032.DG
QUANTITY
GMD.00.032.DG Order Process
Ship out your order
Specifications of GMD.00.032.DG
Internal Part NumberEIS-GMD.00.032.DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series00
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related Products00 Series Connector
Shell Size - Insert-
MaterialThermoplastic Polyurethane (TPU)
FeaturesDust Protected
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMD.00.032.DG
Related LinksGMD.00, GMD.00.032.DG Datasheet, LEMO Distributor
GMD.00.032.DG Details Description
Related parts for GMD.00.032.DG
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf