Taiyo Yuden GMK107BJ105KA-T
GMK107BJ105KA-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK107BJ105KA-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 35V X5R 0603
Datasheet Download
GMK107BJ105KA-T.pdf
Availability of GMK107BJ105KA-T
QUANTITY
GMK107BJ105KA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK107BJ105KA-T
Internal Part NumberEIS-GMK107BJ105KA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK107BJ105KA-T
Related LinksGMK107B, GMK107BJ105KA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK107BJ105KA-T Details Description
Related parts for GMK107BJ105KA-T
SSD 1GB 2.5" UATA datasheet.pdf