Taiyo Yuden GMK316B7684KL-T
GMK316B7684KL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316B7684KL-T
Brief Description
CAP CER 0.68UF 35V X7R 1206
Datasheet Download
GMK316B7684KL-T.pdf
Availability of GMK316B7684KL-T
QUANTITY
GMK316B7684KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316B7684KL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316B7684KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316B7684KL-T
Related LinksGMK316B, GMK316B7684KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316B7684KL-T Details Description
Related parts for GMK316B7684KL-T
CONN CARD EXTEND 26POS .050" datasheet.pdf
IC INVERTER UNBUFF HEX 14-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 9100PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS 0.3MM SMD datasheet.pdf
RES 180 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OTDR SM TRIPLE PON 13/14/15 OPM datasheet.pdf
FIRE BARRIER 4" CAST IN HGT datasheet.pdf