Taiyo Yuden GMK316BJ106KL-T
GMK316BJ106KL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316BJ106KL-T
Brief Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Datasheet Download
GMK316BJ106KL-T.pdf
Availability of GMK316BJ106KL-T
QUANTITY
GMK316BJ106KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316BJ106KL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316BJ106KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316BJ106KL-T
Related LinksGMK316B, GMK316BJ106KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316BJ106KL-T Details Description
Related parts for GMK316BJ106KL-T
BATTERY PK 6.0V 110 MAH NICAD datasheet.pdf