Taiyo Yuden GMK316F106ZL-T
GMK316F106ZL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316F106ZL-T
Brief Description
CAP CER 10UF 35V Y5V 1206
Datasheet Download
GMK316F106ZL-T.pdf
Availability of GMK316F106ZL-T
QUANTITY
GMK316F106ZL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316F106ZL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316F106ZL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316F106ZL-T
Related LinksGMK316F, GMK316F106ZL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316F106ZL-T Details Description
Related parts for GMK316F106ZL-T
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 14A TO-247 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
2MM FB,4RV,REC,ASY,048,SL,4.25 datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 12.7X72.1X72.1 datasheet.pdf
VARISTOR 100V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 144LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
FUSE 15.5KV 3A 12" datasheet.pdf