Taiyo Yuden GMK316F225ZG-T
GMK316F225ZG-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316F225ZG-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 35V Y5V 1206
Datasheet Download
GMK316F225ZG-T.pdf
Availability of GMK316F225ZG-T
QUANTITY
GMK316F225ZG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316F225ZG-T
Internal Part NumberEIS-GMK316F225ZG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316F225ZG-T
Related LinksGMK316F, GMK316F225ZG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316F225ZG-T Details Description
Related parts for GMK316F225ZG-T
FAN AXIAL 50X15MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PARTITION PLATE GRAY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SLAD 10/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf