Taiyo Yuden GMK316SD104JL-T
GMK316SD104JL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316SD104JL-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 35V 1206
Datasheet Download
GMK316SD104JL-T.pdf
Availability of GMK316SD104JL-T
QUANTITY
GMK316SD104JL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316SD104JL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316SD104JL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCFCAP™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
Temperature Coefficient-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow Distortion
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316SD104JL-T
Related LinksGMK316S, GMK316SD104JL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316SD104JL-T Details Description
Related parts for GMK316SD104JL-T
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf