Taiyo Yuden GMK325BJ225KN-T
GMK325BJ225KN-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK325BJ225KN-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1210
Datasheet Download
GMK325BJ225KN-T.pdf
Availability of GMK325BJ225KN-T
QUANTITY
GMK325BJ225KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK325BJ225KN-T
Internal Part NumberEIS-GMK325BJ225KN-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK325BJ225KN-T
Related LinksGMK325B, GMK325BJ225KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK325BJ225KN-T Details Description
Related parts for GMK325BJ225KN-T
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A FLFBGA 3.5X4 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 32VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CABLE 39POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOUNTING BEZEL 20X2 ABS BLACK datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 14.5A TO-220FP datasheet.pdf