Taiyo Yuden GMK325BJ225MN-T
GMK325BJ225MN-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK325BJ225MN-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1210
Datasheet Download
GMK325BJ225MN-T.pdf
Availability of GMK325BJ225MN-T
QUANTITY
GMK325BJ225MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK325BJ225MN-T
Internal Part NumberEIS-GMK325BJ225MN-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK325BJ225MN-T
Related LinksGMK325B, GMK325BJ225MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK325BJ225MN-T Details Description
Related parts for GMK325BJ225MN-T
MAT TABLE ESD 24"X36" DK GRAY datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
LED MT VERT datasheet.pdf
LED OSLON 470NM BLUE SMD datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-26 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf