Taiyo Yuden GMK325BJ475KN-T
GMK325BJ475KN-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK325BJ475KN-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1210
Datasheet Download
GMK325BJ475KN-T.pdf
Availability of GMK325BJ475KN-T
QUANTITY
GMK325BJ475KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK325BJ475KN-T
Internal Part NumberEIS-GMK325BJ475KN-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK325BJ475KN-T
Related LinksGMK325B, GMK325BJ475KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK325BJ475KN-T Details Description
Related parts for GMK325BJ475KN-T
CONN HEADER VERT .100 16POS 30AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
BOARD EXPANSION 8MB SERIAL FLASH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
C/A LC TO LC MM 2.0MM datasheet.pdf
CBL STR FMALE-R/A FMALE 2POS 6' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO204AL datasheet.pdf
USB-A RECEPT W/0.5M CORDSET TO P datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS CABLE PIN datasheet.pdf