Sullins Connector Solutions GMM10DRSD-S288
GMM10DRSD-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GMM10DRSD-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM10DRSD-S288.pdf
Availability of GMM10DRSD-S288
QUANTITY
GMM10DRSD-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM10DRSD-S288
Internal Part NumberEIS-GMM10DRSD-S288
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM10DRSD-S288
Related LinksGMM10DR, GMM10DRSD-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM10DRSD-S288 Details Description
Related parts for GMM10DRSD-S288
RES CHAS MNT 25K OHM 5% 225W datasheet.pdf
IC AMP LIMITING VCSEL DVR 32TQFN datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIE COPALUM IP 69082 4/0 datasheet.pdf
AB 9C 9#16 SKT PLUG datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 30V ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf