Sullins Connector Solutions GMM10DTKD
GMM10DTKD picture photo
Mfg. Part Number
GMM10DTKD
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GMM10DTKD.pdf
Availability of GMM10DTKD
QUANTITY
GMM10DTKD Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM10DTKD
Internal Part NumberEIS-GMM10DTKD
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM10DTKD
Related LinksGMM1, GMM10DTKD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM10DTKD Details Description
Related parts for GMM10DTKD
RES SMD 6.34M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 65.8VC AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL FOR AP-963711-1 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SC70 datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 1X4 PIN-IN-PASTE datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC FPGA 91 I/O 144EQFP datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf