Sullins Connector Solutions GMM15DTBN
GMM15DTBN picture photo
Mfg. Part Number
GMM15DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM15DTBN.pdf
Availability of GMM15DTBN
QUANTITY
GMM15DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM15DTBN
Internal Part NumberEIS-GMM15DTBN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM15DTBN
Related LinksGMM1, GMM15DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM15DTBN Details Description
Related parts for GMM15DTBN
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 15POS datasheet.pdf
RES 155K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf