Sullins Connector Solutions GMM22DRXI
GMM22DRXI picture photo
Mfg. Part Number
GMM22DRXI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GMM22DRXI.pdf
Availability of GMM22DRXI
QUANTITY
GMM22DRXI Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM22DRXI
Internal Part NumberEIS-GMM22DRXI
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM22DRXI
Related LinksGMM2, GMM22DRXI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM22DRXI Details Description
Related parts for GMM22DRXI
SWITCH MINI 6A SPDT PLUNG.250"QC datasheet.pdf
TRIAC 400V 8A TO220 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
009LF QKE HDR datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 RED 25X4' datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf