Sullins Connector Solutions GMM24DRKF-S13
GMM24DRKF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMM24DRKF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM24DRKF-S13.pdf
Availability of GMM24DRKF-S13
QUANTITY
GMM24DRKF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM24DRKF-S13
Internal Part NumberEIS-GMM24DRKF-S13
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM24DRKF-S13
Related LinksGMM24D, GMM24DRKF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM24DRKF-S13 Details Description
Related parts for GMM24DRKF-S13
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8DIP datasheet.pdf
HANDLE RND .187"DIA .625"H ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
RELAY SSR SPST SGL 0.2A 6DIP datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.37A 140 MOHM datasheet.pdf