Sullins Connector Solutions GMM24DRKI-S13
GMM24DRKI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMM24DRKI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM24DRKI-S13.pdf
Availability of GMM24DRKI-S13
QUANTITY
GMM24DRKI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM24DRKI-S13
Internal Part NumberEIS-GMM24DRKI-S13
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM24DRKI-S13
Related LinksGMM24D, GMM24DRKI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM24DRKI-S13 Details Description
Related parts for GMM24DRKI-S13
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC .9A PWR DIS SWITCH 14-HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 1.04A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 60POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf