Sullins Connector Solutions GMM24DSAH
GMM24DSAH picture photo
Mfg. Part Number
GMM24DSAH
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM24DSAH.pdf
Availability of GMM24DSAH
QUANTITY
GMM24DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM24DSAH
Internal Part NumberEIS-GMM24DSAH
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM24DSAH
Related LinksGMM2, GMM24DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM24DSAH Details Description
Related parts for GMM24DSAH
FUSE GLASS 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 130 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HAN R23 TOOL FOR HOUSINGS datasheet.pdf
OSC TCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf