Sullins Connector Solutions GMM25DRKI-S13
GMM25DRKI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DRKI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GMM25DRKI-S13.pdf
Availability of GMM25DRKI-S13
QUANTITY
GMM25DRKI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DRKI-S13
Internal Part NumberEIS-GMM25DRKI-S13
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DRKI-S13
Related LinksGMM25D, GMM25DRKI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DRKI-S13 Details Description
Related parts for GMM25DRKI-S13
CONN 10POS2MM IDCSOCKET GLDW/SR datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 68 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 4.32MM datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN 3.50 FSV-4 B150 GN datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER ON/OFF MFP14S datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf