Sullins Connector Solutions GMM25DSES
GMM25DSES picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DSES
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET
Datasheet Download
GMM25DSES.pdf
Availability of GMM25DSES
QUANTITY
GMM25DSES Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DSES
Internal Part NumberEIS-GMM25DSES
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DSES
Related LinksGMM2, GMM25DSES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DSES Details Description
Related parts for GMM25DSES
RES SMD 110K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 7A 48V datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
OPTO HARDWARE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf