Sullins Connector Solutions GMM25DTBS-S189
GMM25DTBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DTBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM25DTBS-S189.pdf
Availability of GMM25DTBS-S189
QUANTITY
GMM25DTBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DTBS-S189
Internal Part NumberEIS-GMM25DTBS-S189
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DTBS-S189
Related LinksGMM25DT, GMM25DTBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DTBS-S189 Details Description
Related parts for GMM25DTBS-S189
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 10A 240VAC AC FT datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 256BGA datasheet.pdf
SPACER BLOCK DIE (ATP-B-175-I2) datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CUSTOM UMQ MAT 36"X72" SPCL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf