Sullins Connector Solutions GMM25DTBS
GMM25DTBS picture photo
Mfg. Part Number
GMM25DTBS
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GMM25DTBS.pdf
Availability of GMM25DTBS
QUANTITY
GMM25DTBS Order Process
Ship out your order
Specifications of GMM25DTBS
Internal Part NumberEIS-GMM25DTBS
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMM25DTBS
Related LinksGMM2, GMM25DTBS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GMM25DTBS Details Description
Related parts for GMM25DTBS
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 200POS SMD GOLD datasheet.pdf
RES 271 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
POWER METER LED DIN RAIL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf