Murata Electronics North America GNM0M2R60G105ME17D
GNM0M2R60G105ME17D picture photo
Mfg. Part Number
GNM0M2R60G105ME17D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 1UF 4V X5R 0302
Datasheet Download
GNM0M2R60G105ME17D.pdf
Availability of GNM0M2R60G105ME17D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GNM0M2R60G105ME17D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM0M2R60G105ME17D
Internal Part NumberEIS-GNM0M2R60G105ME17D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.035" L x 0.024" W (0.90mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM0M2R60G105ME17D
Related LinksGNM0M2R60, GNM0M2R60G105ME17D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM0M2R60G105ME17D Details Description
Related parts for GNM0M2R60G105ME17D
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLR/AMBER datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM P600 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf
IC LCD DRIVER UNIV 56TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf