Murata Electronics North America GNM0M2R60J105ME18D
GNM0M2R60J105ME18D picture photo
Mfg. Part Number
GNM0M2R60J105ME18D
Brief Description
CAP ARRAY 1UF 6.3V X5R 0302
Datasheet Download
GNM0M2R60J105ME18D.pdf
Availability of GNM0M2R60J105ME18D
QUANTITY
GNM0M2R60J105ME18D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM0M2R60J105ME18D
Internal Part NumberEIS-GNM0M2R60J105ME18D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.035" L x 0.024" W (0.90mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM0M2R60J105ME18D
Related LinksGNM0M2R60, GNM0M2R60J105ME18D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM0M2R60J105ME18D Details Description
Related parts for GNM0M2R60J105ME18D
RES 560K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf