Murata Electronics North America GNM1M2R61A105ME19D
GNM1M2R61A105ME19D picture photo
Mfg. Part Number
GNM1M2R61A105ME19D
Brief Description
CAP ARRAY 1.0UF 10V X5R 0504
Datasheet Download
GNM1M2R61A105ME19D.pdf
Availability of GNM1M2R61A105ME19D
QUANTITY
GNM1M2R61A105ME19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM1M2R61A105ME19D
Internal Part NumberEIS-GNM1M2R61A105ME19D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM1M2R61A105ME19D
Related LinksGNM1M2R61, GNM1M2R61A105ME19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM1M2R61A105ME19D Details Description
Related parts for GNM1M2R61A105ME19D
FUSE BOARD MOUNT 12A 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC DGTL SW 16384X16384 144-TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS 35DEG 5MM datasheet.pdf
21P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 34-57V 3.5A datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
POT 47K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IMCV-SWITCH, TX/3 + FX-MM1300-ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
MICRO 31C S 6" WHT FLOAT NI datasheet.pdf