Murata Electronics North America GNM25-201X5R225V10H535
GNM25-201X5R225V10H535 picture photo
Mfg. Part Number
GNM25-201X5R225V10H535
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GNM25-201X5R225V10H535.pdf
Availability of GNM25-201X5R225V10H535
QUANTITY
GNM25-201X5R225V10H535 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM25-201X5R225V10H535
Internal Part NumberEIS-GNM25-201X5R225V10H535
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GNM25-201X5R225V10H535 today.
SeriesGNM25-201X5R2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GNM25-201X5R225V10H535
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GNM25-201X5R225V10H535 Details Description
Related parts for GNM25-201X5R225V10H535
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf