Murata Electronics North America GNM25-401B105M10H520
GNM25-401B105M10H520 picture photo
Mfg. Part Number
GNM25-401B105M10H520
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GNM25-401B105M10H520.pdf
Availability of GNM25-401B105M10H520
QUANTITY
GNM25-401B105M10H520 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM25-401B105M10H520
Internal Part NumberEIS-GNM25-401B105M10H520
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GNM25-401B105M10H520 today.
SeriesGNM25-401B10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GNM25-401B105M10H520
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GNM25-401B105M10H520 Details Description
Related parts for GNM25-401B105M10H520
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
11 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 33MA 23 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
OSC CMEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 90A H2PAK-2 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf