Murata Electronics North America GNM30-401CH330K50
GNM30-401CH330K50 picture photo
Mfg. Part Number
GNM30-401CH330K50
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GNM30-401CH330K50.pdf
Availability of GNM30-401CH330K50
QUANTITY
GNM30-401CH330K50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM30-401CH330K50
Internal Part NumberEIS-GNM30-401CH330K50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GNM30-401CH330K50 today.
SeriesGNM30-401C
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GNM30-401CH330K50
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGNM30-40, GNM30-401CH330K50 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM30-401CH330K50 Details Description
Related parts for GNM30-401CH330K50
CAP TANT 22UF 20V 10% 1210 datasheet.pdf
Connector Header 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN COVER SHELL 42POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf