Murata Electronics North America GNM3142A1H101KD01D
GNM3142A1H101KD01D picture photo
Mfg. Part Number
GNM3142A1H101KD01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GNM3142A1H101KD01D.pdf
Availability of GNM3142A1H101KD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GNM3142A1H101KD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM3142A1H101KD01D
Internal Part NumberEIS-GNM3142A1H101KD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GNM3142A1H101KD01D today.
SeriesGNM3142A1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GNM3142A1H101KD01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGNM3142A1, GNM3142A1H101KD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM3142A1H101KD01D Details Description
Related parts for GNM3142A1H101KD01D
Crystal 32.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
FILTR 3TERM 55MHZ TO 300MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 38.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 7.5MM datasheet.pdf
LOW PROFILE CHIP COOLER HEATSINK datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 420W datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf