Murata Electronics North America GNM314F51H333ZD01D
GNM314F51H333ZD01D picture photo
Mfg. Part Number
GNM314F51H333ZD01D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.033UF 50V Y5V 1206
Datasheet Download
GNM314F51H333ZD01D.pdf
Availability of GNM314F51H333ZD01D
QUANTITY
GNM314F51H333ZD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM314F51H333ZD01D
Internal Part NumberEIS-GNM314F51H333ZD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM314F51H333ZD01D
Related LinksGNM314F51, GNM314F51H333ZD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM314F51H333ZD01D Details Description
Related parts for GNM314F51H333ZD01D
IDC CABLE - MKR50K/MC50M/MCF50K datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR HF/VHF/UHF M244 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 20A/50A WPAK datasheet.pdf
RES SMD 4 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CRYSTAL 28.63636 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 235MA 4.35 OHM datasheet.pdf