Murata Electronics North America GNM314R71H104MA11D
GNM314R71H104MA11D picture photo
Mfg. Part Number
GNM314R71H104MA11D
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
GNM314R71H104MA11D.pdf
Availability of GNM314R71H104MA11D
QUANTITY
GNM314R71H104MA11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GNM314R71H104MA11D
Internal Part NumberEIS-GNM314R71H104MA11D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesGNM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNM314R71H104MA11D
Related LinksGNM314R71, GNM314R71H104MA11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GNM314R71H104MA11D Details Description
Related parts for GNM314R71H104MA11D
IC OPAMP JFET 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGECARD 112POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 30MA 80 OHM TH datasheet.pdf