Crouzet GNR45ACZ
GNR45ACZ picture photo
Mfg. Part Number
GNR45ACZ
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SSR GNR 45MM 480VAC 180-280VAC
Datasheet Download
GNR45ACZ.pdf
Availability of GNR45ACZ
QUANTITY
GNR45ACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR45ACZ
Internal Part NumberEIS-GNR45ACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesGNR
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current45A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 600 V
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR45ACZ
Related LinksGNR4, GNR45ACZ Datasheet, Crouzet Distributor
GNR45ACZ Details Description
Related parts for GNR45ACZ
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.45" datasheet.pdf
Crystal 22.6278MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 25A 600VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
LED MOD 6.7WATT ZENIGATA 3000K datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
T4012-020F1CB-SC1, 2NC, FLX1 ACT datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.2A 100 MOHM TH datasheet.pdf