Crouzet GNR45DHR
GNR45DHR picture photo
Mfg. Part Number
GNR45DHR
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
SSR GNR 45MM 480VAC
Datasheet Download
GNR45DHR.pdf
Availability of GNR45DHR
QUANTITY
GNR45DHR Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR45DHR
Internal Part NumberEIS-GNR45DHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDeclaration of Conformity
Standard Package10
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesGNR
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current45A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600 V
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GNR45DHR
Related LinksGNR4, GNR45DHR Datasheet, Crouzet Distributor
GNR45DHR Details Description
Related parts for GNR45DHR
HOLDER BATTERY 9V WIRE LEADS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 5A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS VERT .050 T/H datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf