Sprague Goodman GNR4R550
GNR4R550 picture photo
Mfg. Part Number
GNR4R550
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V
Datasheet Download
GNR4R550.pdf
Availability of GNR4R550
QUANTITY
GNR4R550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GNR4R550
Internal Part NumberEIS-GNR4R550
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.6 ~ 4.5pF
Adjustment Type-
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.310" L (3.00mm x 7.90mm)