Bergquist GP2500S20-0.060-02-0816
GP2500S20-0.060-02-0816 picture photo
Mfg. Part Number
GP2500S20-0.060-02-0816
Brief Description
THERMAL PAD 2500S20 8X16" 0.060"
Datasheet Download
GP2500S20-0.060-02-0816.pdf
Availability of GP2500S20-0.060-02-0816
QUANTITY
GP2500S20-0.060-02-0816 Order Process
Ship out your order
Specifications of GP2500S20-0.060-02-0816
Internal Part NumberEIS-GP2500S20-0.060-02-0816
ShapeRectangle
Outline406.40mm x 203.20mm
Thickness0.060" (1.52mm)
Material-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP2500S20-0.060-02-0816
Related LinksGP2500S20-0, GP2500S20-0.060-02-0816 Datasheet, Bergquist Distributor
GP2500S20-0.060-02-0816 Details Description
Related parts for GP2500S20-0.060-02-0816
IC PROM SER 4MBIT 3.3V 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 12V 1.60A 1812L datasheet.pdf
CONN RCPT 26-20AWG CRIMP TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SHEAR PUNCH, UPPER datasheet.pdf
OSC MEMS 117.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf