Bergquist GP2500S20-0.100-02-0816
GP2500S20-0.100-02-0816 picture photo
Mfg. Part Number
GP2500S20-0.100-02-0816
Brief Description
THERMAL PAD 2500S20 8X16" 0.100"
Datasheet Download
GP2500S20-0.100-02-0816.pdf
Availability of GP2500S20-0.100-02-0816
QUANTITY
GP2500S20-0.100-02-0816 Order Process
Ship out your order
Specifications of GP2500S20-0.100-02-0816
Internal Part NumberEIS-GP2500S20-0.100-02-0816
ShapeRectangle
Outline406.40mm x 203.20mm
Thickness0.100" (2.54mm)
MaterialPolymer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GP2500S20-0.100-02-0816
Related LinksGP2500S20-0, GP2500S20-0.100-02-0816 Datasheet, Bergquist Distributor
GP2500S20-0.100-02-0816 Details Description
Related parts for GP2500S20-0.100-02-0816
MKR WIRE CLIP ON B/W 80 PC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 500MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.265" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf