| Internal Part Number | EIS-GPSD9023P | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | Phantom® | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 915MHz | |
| Frequency Range | 902MHz ~ 928MHz | |
| Antenna Type | Dome | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | - | |
| Return Loss | - | |
| Gain | 3dB | |
| Power - Max | - | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, TNC | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Adhesive | |
| Height (Max) | 1.250" (31.75mm) | |